توهم بی خدایی-متن

20- گفتمان غالب دینی (ص307تا309)

0⃣2⃣گفتمان غالب دینی🔰

گفتمان غالب دینی در این خصوص عبارت است از تفسیر بشری از متن دینی، به این صورت که انسان عبارت است از کالبد گلی زمینی که روح به طور مستقیم بر روی زمین در آن دمیده شده است، وبه این ترتیب در کالبد، زندگی دمیده شد و ازجنس گوشت و خون گردید. این نظریه ای است که بسیاری از رجال دینی👳‍♂ بر آن پافشاری می کنند؛ با علم به اینکه صددرصد با علم در تناقض می باشد. از این روکلیسای کاتولیک اخیراً مجبور شده است از تأیید آن عقب نشینی کند، چرا که در تضاد با علم می باشد.

✅به طور کلی تکامل، موضوعی است علمی و دقیق که هیچ معارض علمی قابل قبولی نتوانسته در مقابل
آن قد علم کند.
❇️موضوع تکامل جسم انسانی از منشأ های قبلی، مسأله ای حل شده است.
☝️🏻اکنون بر اساس تجزیه و تحلیل ژن ها دست کم این موضوع مشخص شده که نسل انسان امروزی به انسان آفریقایی خردمند (هوموساپینس) که از دید علم قبل از ۲۰۰ هزار سال پیش زندگی میکرده، بازمیگردد؛ در حالی که انسانی ابتدایی بوده که حتی مردگان خودرانیزدفن نمی کرده است.
⁉️👈🏻بر این اساس آیا معقول است،آدمِ پیامبر که خداوند (اسم ها) را به اوآموخت، یکی از همین انسان های بدوی آفریقایی باشد که مردگان خویش را تدفین نمی کرده اند، و حال آنکه خداوند به آدم و فرزندانش دفن اموات را آموخته بود.
✅به نظر من همین یک مورد، صرف نظر از اینکه علم، تکامل انسان امروزی از حیوانات اولیه درمیلیون ها سال پیش را به اثبات رسانیده، و بدون در نظر گرفتن اینکه مجموعه ی سنگواره های کشف شده، زیست شناسان را به طرح نسبتاً کاملی از تکامل رسانیده است و با کنار گذاشتن ادله ی ژنتیکی ودیگر دلایل و شواهدی که پیشتر به آنها اشاره کردیم، برای نقض این نظریه ی عوامانه کفایت می کند.

✅نظریه ی تکامل اکنون به عنوان یگانه تفسیر پیدایش حیات و انسان بر روی زمین، در دانشگاه های معتبر جهان تدریس می شود.
این نظریه ی دینی عامیانه نه تنها با علم و حقایق علمی تناقض دارد، بلکه حتی از هماهنگی با ظاهرمتن دینی قطعی مانند قرآن مسلمانان نیز ناتوان می باشد.
✅بر پایه ی این نظریه، هیچ توجیه معقول و غیرمتناقضی برای بهشت آدم وجود ندارد.
✅تئوری مزبورنمی تواند بدون افتادن در دام تناقض گویی، به سؤالاتی از این دست پاسخ دهد:

✔️چگونه آدم در آن بهشت نه برهنه میماند، نه گرسنه و نه تشنه می شد و نه دچار تابش آفتاب میگردید❓
✔️ چگونه او پس از ارتکاب معصیت، در آنجا خلع لباس شد❓
✔️ بین معصیت و خلع لباس یاهویدا شدن شرمگاه، به خصوص دربهشت آدم چه ارتباطی وجوددارد❓
خداوند متعال در قران کریم،سوره طه،ایه 121 میفرماید:
📖فأَكَلَا مِنْهَا فَبَدَتْ لَهُمَا سَوْآتُهُمَا وَطَفِقَا يَخْصِفَانِ عَلَيْهِمَا مِنْ وَرَقِ الْجَنَّةِ ۚ وَعَصَىٰٓ آدَمُ رَبَّهُ فَغَوَىٰ
( از آن درخت خوردند🌳 و شرمگاه هایشان در نظرشان پیدا شد و همچنان برگ درختان بهشت برآنها می چسبانیدند و آدم پروردگارش را نافرمانی کرد و گمراه شد.) (۱۲۱)

📖ودرسوره اعراف. ایه 22 میفرماید:

فَدَلَّاهُمَا بِغُرُورٍ ۚ فَلَمَّا ذَاقَا الشَّجَرَةَ بَدَتْ لَهُمَا سَوْآتُهُمَا وَطَفِقَا يَخْصِفَانِ عَلَيْهِمَا مِنْ وَرَقِ الْجَنَّةِ ۖ وَنَادَاهُمَا رَبُّهُمَآ أَلَمْ أَنْهَكُمَا عَنْ تِلْكُمَا الشَّجَرَةِ وَأَقُلْ لَكُمَآ إِنَّ الشَّيْطَانَ لَكُمَا عَدُوٌّ مُبِين
ٌ (و آن دو رابفریفت و به پستی افکند. چون از آن درخت خوردند، شرمگاه هایشان آشکار شد و به پوشیدن خویش ازبرگ های بهشتی پرداختند. پروردگارشان ندا داد: آیا شما را از آن درخت منع نکرده بودم و نگفته بودم که شیطان آشکارا دشمن شما است❓)

❇️ اگر طبق این نظریه، آدم از همان ابتدا بر روی این زمین بوده است،پس معنای هبوط آدم ازبهشت به این زمین چه معنا و مفهومی دارد⁉️

📖فأَزَلَّهُمَا الشَّيْطَانُ عَنْهَا فَأَخْرَجَهُمَا مِمَّا كَانَا فِيهِ ۖ وَقُلْنَا اهْبِطُوا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ ۖ وَلَكُمْ فِي الْأَرْضِ مُسْتَقَرٌّ وَمَتَاعٌ إِلَىٰ حِينٍ
( پس شیطان آن دو را به خطا واداشت و از بهشتی که در آن بودندبیرون راند.
گفتیم: پایین روید، برخی دشمن برخی دیگر، و قرارگاه و جای برخورداری شما تا روز موعوددر زمین باشد.)
📖قران کریم ،سوره بقره،ایه 36


❇️به خاکسپاری مردگان از اصول اولیه و بدیهی دین آدمی و حتی در زندگی آدمیان بـر ایـن زمـین بـه شـمار مـیرود. در خصوص فرزندان آدم، موضوع دفن مردگان از زمان اولین مرده ی مقتول از نسل آدم بر این زمین موضـوعیت یافـت:

❇️به خاکسپاری مردگان از اصول اولیه و بدیهی دین آدمی و حتی در زندگی آدمیان بـر ایـن زمـین بـه شـمار مـیرود. در خصوص فرزندان آدم، موضوع دفن مردگان از زمان اولین مرده ی مقتول از نسل آدم بر این زمین موضـوعیت یافـت:
📖خداوند متعال در قرآن کریم سوره المائدة آیات ۲۷ تا۳۱میفرماید🔰

وَاتْلُ عَلَيْهِمْ نَبَأَ ابْنَيْ آدَمَ بِالْحَقِّ إِذْ قَرَّبَا قُرْبَانًا فَتُقُبِّلَ مِنْ أَحَدِهِمَا وَلَمْ يُتَقَبَّلْ مِنَ الْآخَرِ قَالَ لَأَقْتُلَنَّكَ قَالَ إِنَّمَا يَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِينَ [27] و داستان راستين دو پسر آدم را بر ايشان بخوان، آنگاه كه قربانيى كردند. از يكيشان پذيرفته آمد و از ديگرى پذيرفته نشد. گفت: تو را مى‌كشم. گفت: خدا قربانى پرهيزگاران را مى‌پذيرد. (27)

لَئِنْ بَسَطْتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَا بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لِأَقْتُلَكَ إِنِّي أَخَافُ اللَّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ [28] اگر تو بر من دست گشايى و مرا بكشى، من بر تو دست نگشايم كه تو را بكشم. من از خدا كه پروردگار جهانيان است مى‌ترسم. (28)

إِنِّي أُرِيدُ أَنْ تَبُوءَ بِإِثْمِي وَإِثْمِكَ فَتَكُونَ مِنْ أَصْحَابِ النَّارِ وَذَلِكَ جَزَاءُ الظَّالِمِينَ [29] مى‌خواهم كه هم گناه مرا به گردن گيرى و هم گناه خود را تا از دوزخيان گردى كه اين است پاداش ستمكاران. (29)

فَطَوَّعَتْ لَهُ نَفْسُهُ قَتْلَ أَخِيهِ فَقَتَلَهُ فَأَصْبَحَ مِنَ الْخَاسِرِينَ [30] نفسش او را به كشتن برادر ترغيب كرد، و او را كشت و از زيانكاران گرديد. (30)

فَبَعَثَ اللَّهُ غُرَابًا يَبْحَثُ فِي الْأَرْضِ لِيُرِيَهُ كَيْفَ يُوَارِي سَوْءَةَ أَخِيهِ قَالَ يَا وَيْلَتَا أَعَجَزْتُ أَنْ أَكُونَ مِثْلَ هَذَا الْغُرَابِ فَأُوَارِيَ سَوْءَةَ أَخِي فَأَصْبَحَ مِنَ النَّادِمِينَ [31] خدا كلاغى را واداشت تا زمين را بكاود و به او بياموزد كه چگونه جسد برادر خود پنهان سازد. گفت: واى بر من، نتوانم همانند اين كلاغ باشم و پيكر برادرم را دفن كنم. و در زمره پشيمانان درآمد. (31)


ــــــــــــــــــــــــــــــــــ


ــــــــــــــــــــــــــــــــــ